Edwins, eski suçlular için ikinci şans sunan bir restoran: Cleveland Şampiyonlar

Bu hikaye Plain Dealer’s Cleveland City Champions serisinin bir parçasıdır, hangi kişi ve organizasyonlar bir mahalle veya bir topluluk yükseltmek için cesur, yenilikçi iş yapmış onur. Dizi, The Guardian ve kamu yayın kuruluşu Ideastream ile ortaklaşa üretildi.

Saat 9 ve Cleveland’ın doğu yakasındaki Edwins restoranının mutfağında bir sessizlik var. Elmalar sobaya hafifçe yaslanır, odayı aromatik vaatlerle doldururlar.

Aniden, arka kapı açık patlar ve beyaz saç bir şok ile uzun boylu bir adam koşu dişli giymiş acele. Edwins 13 saat sonra kapanana kadar zar zor durabilen bir enerji girdabına dönüşürken sakinlik parçalanır.

Brandon Chrostowski bir misyonu vardır: Cleveland büyük ölçüde Afro-Amerikan mahallede, büyük Fransız pişirme ve misafirperverlik okullarından birini oluşturmak için. Ama bu daha başlangıç.

Edwins Leadership & Restaurant Enstitüsü’nün nihai hedefi Amerika’nın kanayan kalbindeki yarayı iyileştirmektir. Sadece Ohio’da 2.3 milyon kadın ve erkeği parmaklıklar ardında, 49.000’i ohio’da müebbet hapisle mahkum eden bu yara, onları tekrar suçlu olarak topluma saldıkları zaman markahale getirerek onları ikinci kez başarısızlık ve suç işlemeye mahkum ediyor.

“Yeniden girişin çehresini nasıl değiştirirsin?” Chrostowski diyor ki, Pommeau de Normandie’yi elma sosuna karıştırarak. “Hapisten çıkan kadın ve erkeklerin güvenini kazanmaları için görüşlerini nasıl değiştirirsiniz? Onlara imkansızı göstermelisin.”

Edwins her iki ayda bir bunu yapıyor: imkansız. Aşçılık okulu 40 veya daha fazla eski mahkum, yaklaşık% 80’i Afro-Amerikan ve% 15 kadın alır.

Bazıları hapisten yeni çıkmış, çoğu on yıllardır süren bağımlılık, yoksulluk ve ihmalden yaralanmış. Hiçbiri Edwins’in onlara sunduğu ndan hoşlanmadı: ikinci bir şans.

Önümüzdeki altı ay boyunca profesyonel yemek pişirme ve ev önünde misafirperverlik yorucu eğitim yoluyla konur. Mezun olduklarında Cleveland’ın yeni nesil aşçılık liderleri olmak için tam donanımlı olurlar.

Okul, Guardian’ın Cleveland City Champions projesinin bir parçası olarak vurguladığı yaşamları ve toplulukları değiştiren 25 ilham verici kişi ve kuruluştan biridir.

Takım elbise ve elbiselerden oluşan bir oda

Chrostowski, “En zor kısmı, onu söküp almış biri olarak saygı oluşturmaktır.” diyor. “Bu, en başında onlara “Programdasınız, kabul edildiniz” dediğinizde başlar.”

Saat 10 ve harekete geçiyoruz. Biz onun arabasına mutfaktan dışarı sprint olarak neden koşu dişli ihtiyacı açık hale gelir: Brandon Chrostowski yürüyüş yapmaz.

Cleveland’ın fakir ve zengin mahalleleri arasındaki çarpışma noktasını temsil ettiği için seçtiği Buckeye’ın daha önce terk edilmiş bir bölümündeki tuğla binalar koleksiyonu olan Edwins kampüsüne son derece hızlı bir şekilde gideceğiz. “Buckeye etrafında ağır silah sesleri olmadan bir gün giderseniz bir şey yanlış, ama dört blok ötede, milyonerler yaşıyor,” diyor.

Kampüs, Edwins öğrencileri ve mezunları için çok düşük maliyetli konaklama birimleri ve spor salonu ve destekçileri tarafından bağışlanan takım elbise ve elbiselerle dolu bir oda gibi başarılı bir şekilde yeniden girişlerini destekleyecek olanaklar alabiliyor. Aynı komplekste zaten iş için açık olan bir kasap dükkanı var, yakında inşaatın ortasında hala tozla kaplı 20 masalık bir lokanta, kahve dükkanı ve fırına katılacak.

Zaman ve para sıkı: fırın altı hafta içinde açmak gerekir, Chrostowski açıklar, ve o hala 30.000 $ toplam bütçe dışında 600.000 $ inşa etmek ve aynı zamanda edwins diners bağışyoluyla büyük ölçüde yükseltiliyor fırın başlatmak için kısa sloganı: “İyi yiyin, iyi yapın”.

Chrostowski bir boya fırçası alır ve kendi elleriyle fırın duvarları boyama başlar. Bir usta multi-tasker, o eski bir Blackberry ahşap panneling bir toplu sipariş etmek için diğer kullanır gibi, çivi ve hafta boyunca marine domuz göbeği birkaç kilo.

Onu çevreleyen faaliyet kasırga ortasında, chrostowski onu ve herkes bir arada tutan çelik etik bir çekirdek vardır. Detroit’te parlak ama biraz kayıp bir genç olarak büyüyen kendi deneyimlerinden kaynaklanıyor.

“Edwins arkasındaki fikir hayatımın hikayesi,” diyor, fırın duvarlarına kobalt mavi boya bir üst kat uygulamak için bir rulo kullanarak. “17 yaşındaydım, sadece çok fazla enerjisi olan ve fazla yöne gitmeyen bir çocuktum, dürtünün beni götürdüğü yere gidiyordum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir