Şükran günü yemeği: En az sağlıklı 5 tatil yemeği

Bir çok zaman ve çaba bir tatil yemek yapmak için gider. Tablolar aile favorileri ve şekerli patates ve yeşil fasulye güveç gibi geleneksel yemekler ile taşacak.

Ama bu yemek senin için gerçekten iyi mi?

Kalori Kontrol Konseyi’nin araştırmasına göre, tipik bir tatil yemeği kolayca 3.000 kalori aşabilir. Bazı en sağlıklı yemekler de en popüler olabilir.

Burada dikkat etmek için beş şunlardır:

— Yağda kızartılmış hindi

Kavrulmuş, derisiz hindi oldukça sağlıklıdır. Gıda kızartıldığında, Medical Daily işaret, pişirme sırasında emer yağ miktarı artar. Derin kızartma hindi gerekli olmayan kalori ve yağ ekler. Eğer koyu üzerinde beyaz et seçerek daha fazla kalori kaydedebilirsiniz. Bon Appetit göre, “cilt ile koyu et ortalama bir porsiyon yaklaşık 200 kalori ve 8g yağ vurur. Yaklaşık 100 kalori ve 13 gram yağ dan meme beyaz et seçerek ve cilt atlama kaydedin.”

— Yeşil fasulye güveç

Sade yeşil fasulye yarım fincan sadece 20 kalori vardır. Eğer mantar çorbası Campbell krem bir can üzerinde yeşil fasulye güveç tarifi takip ederseniz, ancak, kalori alımı 227 yarım fincan porsiyon için atlar.

— Marshmallowlu şekerli patates/tatlı patates

Sadece 4 ons şekerli tatlı patates yaklaşık 187 kalori ve şeker 20 gram yemek ekler. Tüm bu şeker yerken göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey dişlerinizi.

“Marshmallow yüklü şekerli patates evinizde bir gelenek ise yeniden düşünmek zamanı olabilir,” Dr Matthew Mullally, bir diş cerrahı, dailymeal söyledi. “Marshmallows aslında saf şeker vardır. Ayrıca, patatesleri tatlandırmak için bir neden yok. Patateslerin kendisi de tatlılığın yanı sıra dişlerinizin yüzeyine yapışmaz besinlerle doludur.”

Tüketici Raporları bir “sade pişmiş tatlı patates (103 kalori) veya kavrulmuş tatlı patates parçaları (fincan başına yaklaşık 120 kalori)” yerine öneriyor.

— Sosis ile dolma

Çoğunlukla ekmek, tereyağı, baharat ve sosis karbonhidrat bir sürü paketleri bir yemek. Ortalama ekmek doldurma bir fincan yaklaşık 175 kalori. Sosis ekleyin, Medical Daily raporları, ve “sen fincan garnitür başına 400 kalori varil aşağı bakıyor ve pişmanlık bir hafta değerinde.”

Hollywood, Florida’dan kardiyolog Dr. Adam Splaver thedailymeal’e verdiği demeçte, “Ayrıca bu dolma hindiden gelen yağların çoğunu emer.” dedi. “Biraz sosis eklersen yüksek kalorili, yağ yüklü, yüksek sodyumlu bir seçime bakarsın.”

Doldurma suyu sayesinde yaklaşık 480 mg sodyum içerir. Bu yıl düşük sodyumlu versiyonu kullanmayı dene.

— Kabak cheesecake

Tüketici Raporları göre, kabak pasta bir dilim yaklaşık 280 kalori ve şeker yaklaşık 25 gram vardır. Ama aksi takdirde sağlıklı kabak bir cheesecake yaparsanız, Bon Appetit işaret, “eğer kalori ve yağ büyük miktarda akşam yemeği bitirmek olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir